tsm

39-400 Tarnobrzeg
ul. Wyspiańskiego 3

centrala: 822 57 10

sdk

Lokalizacja

TSM, ul. Wyspiańskiego 3
39-400 Tarnobrzeg
Centrala: 15 8225710
15 8225756, 15 8225778
biuro@tsm.tarnobrzeg.pl

modelarnia

            Modelarnia w Tarnobrzegu istnieje od ponad 60 lat . Założycielem był Roman Straburzyński instruktor  klasy "S", znany i bardzo ceniony wychowawca dzieci i młodzieży.

            Modelarze tarnobrzescy  co rok są organizatorami „Memoriału Romana Straburzyńskiego” a w tym roku będzie to już jubileuszowy X. Są to zawody modeli latających rozgrywane na lotnisku w Turbi.

Od szesnastu lat zajęcia w modelarni prowadzi Janusz Żak - Instruktor Dyscypliny Sportu w Modelarstwie Lotniczym
i Kosmicznym .

            Zajęcia w pracowni, która mieści się w bloku przy placu 1000-lecia 6 ,odbywają się dwa razy w tygodniu  czwartki i piątki od godz. 17-19

            Do modelarni uczęszczają dzieci i młodzież szkolna z Tarnobrzega. Ze względu na małe pomieszczenie w zajęciach może uczestniczyć  do 12 modelarzy. Zajmujemy się profilem lotniczym i kosmicznym.

            W Tarnobrzegu co rok organizowane są zawody Pucharu Polski w klasie modeli Halowych F1N, gdzie mają możliwość startu dzieci ,młodzież i dorośli. W 2009r. modelarze z naszej sekcji zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski a indywidualnie Patryk Stępień-brązowy medal. W tym roku w Tarnobrzegu rozegrane będą zawody finałowe Pucharu Polski w tej klasie modeli. W ubiegłym roku modelarze naszej sekcji byli organizatorami Pikniku Lotniczo-Modelarskiego na tarnobrzeskim rynku gdzie zaprezentowali swoje konstrukcje. Na zawodach latawcowych organizowanych przez OSiR i ŚDK nasi modelarze zdobyli czołowe lokaty.

            Obecnie w sekcji modelarskiej mam 6 modelarzy z licencją modelarza lotniczego, 4 z uprawnieniami sędziego chronometrażysty i 8 młodzików dzieci do lat 12.